گاه این وسایل چندان تناسبی هم با فضای اتاق‌های نشیمن ندارد پس اگر شما هم جزو آن گروهی هستید که می‌خواهید مبل و میزی بخرید، حتما فضای خانه را در نظر بگیرید و مبلمانی را انتخاب کنید که برای خانه شما مناسب باشد. همچنین بهتر است رنگ مبل خریداری شده با رنگ سالن یا نشیمنی که می‌خواهیم مبلمان را در آنجا بگذاریم، هماهنگ باشد و خلاصه در یک کلام، مبل‌ها به کل خانه و سایر وسایل بیاید.

مدرنیته و تجدد آرام آرام به همه‌ی سطوح زندگی انسان راه یافته است، از شیوه‌ی جابجایی تا شیوه‌ی غذا خوردن و نشستن. دیگر کمر درد و پا درد آن چنان فراگیر شده است که حتی اگر خودتان چنین مشکلاتی نداشته باشید، میهمانان از شما طلب مبل و صندلی می‌کنند و نشستن بر روی زمین مقدورشان نیست. پس دست کم برای تعامل مسالمت‌آمیز با سایرین به یک دست مبل نیاز دارید.

آثار و مدارک باستان شناسی به جای مانده از فرهنگهای کهن در سرزمینها ی گوناگون خاور میانه و آسیای غربی نشان می دهد ،که صندلی بعنوان وسیله ای برای نشستن از هزاران سال پیش به شکل های گوناگون وجود داشته است.

یکی از شاخصه های رشد تمدن، تغییر و تحول در نگرش انسان نسبت به زندگی بوده است و به طبع آن تغییر در طراحی در کلیه اسباب و لوازم مورد استفاده در زندگی از طراحی در لباس تا معماری و دکوراسیون داخلی منازل و...

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مبلمان خوش نشین می باشد.